ФІНАНСУЄМО МАЙБУТНЄ

Графік роботи пн-пт з 09:00 до 18:00

Графік роботи пн-пт з 09:00 до 18:00

Основні аспекти лізингу сільськогосподарської техніки: важливі поради для аграріїв

Вирощування пшениці, інших культур завжди пов’язане з великими об’ємами продукції та потребою у постійних дотаціях. Тому, коли грошей замало, аграрії вимушені працювати з технікою, яка є. Нерідко – застарілою не лише морально, але й фізично. Але це не вигідно, бо вживані трактори довше стоять на ремонті, ніж виходять у поле. Люди, які обслуговують їх, витрачають час не на турботу про врожай, а на обслуговування застарілого знаряддя. Лізинг сільськогосподарської техніки дозволить користуватися новими тракторами і комбайнами без простоїв. І не чекаючи на часи, коли на закупку техніки знайдеться достатньо грошей.

Лізинг приватний та державний: підводні камені однієї методи

Що краще вибрати аграрію: лізинг с/г техніки за контрактом з державною компанією, укласти договір оренди з приватним підприємцем чи кредит? Якщо ви вирішили купити комбайн в лізинг (Україна), – варто пошукати декілька пропозицій на ринку та вибрати найвигіднішу для себе. Бо коли маєш змогу орендувати комбайн майже напряму від заводу, – це одна справа. І зовсім інша, коли техніка в лізинг – це пропозиція бізнесмена, який сам придбав, наприклад, трактор, а тепер має намір заробляти на ньому через здавання в оренду.

Які нюанси варто враховувати, коли не знаєте, що краще: техніка у кредит чи в лізинг

Коли ви щось купуєте на кошти, позичені в банку під проценти, ви маєте право власності на придбану річ чи техніку. Умовний трактор в лізинг, яким ви будете користуватися під час роботи в полі, – це власність орендодавця. Вашою техніка стане, коли заплатите за неї суму, яка була вказана в підписаному договорі. Що ще треба знати про лізинг сільськогосподарської техніки:

  1. Приватні орендодавці у змозі змінити правила передачі вам техніки на більш вигідні. Користуйтеся цим, коли будете обговорювати умови контракту.
  2. Лізингові послуги допоможуть швидко вирішити питання нестачі техніки, коли на полях жнива чи сівба.
  3. Компанія, від якої у вас буде с/г техніка в лізинг, зазвичай сама займається оформленням потрібних документів.

Чи варто зовсім не слідкувати за процесом, – вирішуйте самі.

Чому буває велика розбіжність у цінах на однакову техніку

Якщо у бізнесмена невеликий автопарк, він буде намагатися отримати з транспорту максимум. Так само й банк, який отримав техніку як компенсацію боргу. Тоді установа змушена шукати можливість повернути не лише кошти, а й відшкодувати витрати на утримання техніки. Тому шукайте лізинг сільськогосподарської техніки на вигідних для себе умовах, не погоджуйтеся на будь-який варіант, бо вкрай треба косити. Терпіння у пошуках гідного партнера – найрозумніша стратегія для кожного. Особливо коли ви бачите, як лізинг сільгосптехніки допомагає іншим аграріям у боротьбі за високі врожаї.