ФІНАНСУЄМО МАЙБУТНЄ

Графік роботи пн-пт з 09:00 до 18:00

Графік роботи пн-пт з 09:00 до 18:00

Проблеми та перспективи закупівлі сільгосптехніки в Україні під час воєнного стану

В режимі воєнного стану спрогнозувати розвиток агроринку дуже важко. Змінилися не лише потреби фермерів, а й бачення розвитку агропромислового сектора. Сьогодні дуже багато фермерів потерпають від воєнної агресії, та докладають багато зусиль, щоб зберегти техніку, яка є в наявності, або придбати нову на вигідних умовах.

Ціна врожаю в Україні сьогодні дуже висока. Збитки агропромислового сектора України, який є одним з основних у складі ВВП, сягнули майже 15% капіталу держави. Щодня зазнає пошкоджень житлова інфраструктура та цивільні об’єкти. Потерпає від цього і сільгосптехніка, особливо у прифронтових зонах. І це значно ускладнює збір урожаю та польові роботи.

Іноземні виробники затримують постачання нової техніки, компонентів та запчастин. Уже зараз через воєнну агресію є великий дефіцит пального, а заблоковані порти призвели до подорожчання в декілька разів не лише техніки особливого призначення, а й харчових продуктів. Невпинно зростає ціна на зернові, соняшник, кукурудзу, ріпак, які є основною складовою прибутку нашої країни.

Який вихід із ситуації

Лізинг сільськогосподарської техніки в Україні відкриває можливості для продовження роботи багатьох фермерів. Під час війни дуже багато підприємців перенесли свій бізнес в центральну частину, на захід країни або за кордон. Але аграрії не можуть зробити цього, адже земля, яка дає прибуток, знаходиться тут, в Україні.

Придбання нової техніки, яка так необхідна фермерам, не завжди можливе через брак коштів.

Що потрібно:

  1. Лізинг с/г техніки є тим дієвим інструментом, який допомагає виростити врожай під час війни.
  2. С/г техніка в лізинг надається на вигідних умовах. Причіпне обладнання, комбайн, сівалки, трактор – в лізинг можливо взяти все.

Причому ціна на таку техніку буде невисокою. Мета аграріїв – це збір врожаю для потреб країни. Потрібно купити комбайн в лізинг? Україна з її лізинговими компаніями пропонує лізингові послуги мінімальний перший внесок, який складає від 30% вартості техніки. Обладнання та сільгосптехніка внесені до переліку першочергових товарів критичного імпорту. Питання постачання зерна до Європи теж стоїть гостро. Щоб його вивезти, потрібно шукати інші шляхи, бо морські порти в Україні заблоковані. Але якщо не вистачатиме транспорту, то буде дорожчати зерно не лише в України, а й за кордоном. Техніка в лізинг дуже потрібна аграріям, особливо зерновози. Сучасний лізинг сільгосптехніки дозволяє отримати їх без авансу – лише зі сплатою щомісячного платежу.

Сівалки, обприскувачі, причіпні пристрої – все це також можна оформити в лізинг. Лізинг сільськогосподарської техніки дозволяє подолати цілу низку важливих проблем та впоратися зі збором врожаю в умовах війни.