ФІНАНСУЄМО МАЙБУТНЄ

Графік роботи пн-пт з 09:00 до 18:00

Графік роботи пн-пт з 09:00 до 18:00

Фінансовий лізинг: тренди та інновації 2025

В Україні фінансовий лізинг активно розвивається, набирає обертів. Він адаптується до умов сучасного ринку, тому лізингові послуги у 2024-2025 роках надаються з інтеграцією нових рішень. Варто розглянути ключові тенденції, які формуватимуть цей напрямок у майбутньому.

Впровадження цифрових технологій

Цифровізація розповсюджується на різні напрями, а фінансовий лізинг не є виключенням. Онлайн-технології дозволяють спростити та скоротити процедуру подачі заявки та оформлення угоди. Можна відмовитись від паперової документації, адже електроні версії документів спрощують їхнє зберігання та передачу.

Мобільні застосунки дають можливість користувачам дистанційно виконувати різні процедури – керувати лізинговими активами, сплачувати щомісячні внески, отримувати консультації тощо. Робити це можна з різних точок планети.

Надання лізингу на гнучких умовах

Конкуренція змушує лізингодавців оформлювати договір фінансового лізингу на привабливих індивідуальних умовах для отримувача. Компанії пропонують гнучкі умови щодо наступних пунктів:

  • розмір авансового платежу (першого внеску);
  • термін дії угоди;
  • графік виплат.

Враховуючи нестабільне економічне становище, важкі умови роботи малого та середнього бізнесу в Україні, лізингодавці входять в положення. Державна програма лізинг 5-7-9% дозволяє адаптувати процентну ставку відповідно до розміру річного доходу підприємства.

Співпраця зі штучним інтелектом

Розвиток AI (штучного інтелекту) став однією з головних тенденцій 2024 року. В 2025 році планується розширити сферу використання ШІ в угодах про фінансовий лізинг. Цей інструмент можна застосовувати для автоматизації прийняття рішень, точної оцінки ризиків, обробки заявок та навіть оформлення договорів.

ШІ дозволяє лізингодавцям робити розширену аналітику ринку, щоб запропонувати фізичним та юридичним особам персоналізовані рішення. Компанії можуть краще реагувати на ринкові зміни та з користю використовувати нові можливості для залучення Клієнтів.

Надання фінансового лізингу фрилансерам

Раніше фінансовий лізинг надавали державним та приватним підприємствам, а з самозайнятими спеціалістами не бажали співпрацювати. Однак фриланс ринок активно розвивається, формуючи велику кількість професіоналів, які потребують спеціалізованого обладнання або техніки для ефективної роботи.

Лізингодавці активно співпрацюють з такими самозайнятими особами, пропонують їм індивідуальні умови договорів, враховуючи особливості фінансового становища. Головна умова – фрилансер має офіційно працювати, сплачувати податки та підтвердити платоспроможність відповідними документами.

Складна ситуація в енергосистемі Україні створює запит на енергоощадну техніку, яка може працювати без підключення до електромережі, споживати мінімальну кількість пального. Тому серед пропозицій лізингу з’являються електромобілі, акумуляторна техніка тощо.