+380 (44) 500 1000

Графік роботи пн-пт з 09:00 до 18:00

Лізинговий клуб: партнери по фінансуванню. Яніна Пономарьова для Latifundist.

Лізинговий клуб: партнери по фінансуванню. Яніна Пономарьова для Latifundist.

Наступний рік може стати для аграріїв непередбачуваним, оскільки питання скасування спецрежиму ПДВ урядом ще не вирішене, а оновити парк сільськогосподарської техніки необхідно.

Як спеціальні лізингові та партнерські програми допомагають у поліпшенні матеріальної бази, чи є конкуренція на ринку лізингу, і яких тенденцій в цьому сегменті варто очікувати в найближчі роки?

Latifundist.com: Яких результатів вдалося досягти «ОТП Лізинг» за підсумками 3 кварталів 2016 г.?

Яніна Пономарьова: Наприкінці вересня ми вже виконали річний план – профінансувати на $ 60 млн. Це була досить амбітна мета. Ми не очікували, що за підсумками минулого року буде такий попит на техніку, тому, можливо, запланували менше, ніж варто було.

Latifundist.com: З чим пов’язаний такий підйом?

Яніна Пономарьова: В основному, з відкладеним попитом минулого року, і ми припускаємо, що з можливим скасуванням спецрежиму ПДВ для аграріїв в наступному році. З 2016-му аграрії купували багато техніки не тільки в лізинг, але і за власні кошти.

Latifundist.com: На яку суму було профінансовано активів в цьому році?

Яніна Пономарьова: План на цей рік був профінансувати на $ 60 млн, до кінця року очікуємо збільшення суми до $ 75 млн. Як би ми не старалися диверсифікувати портфель, сільськогосподарська техніка займає значну частку, більше 45%.

Latifundist.com: Що плануєте фінансувати до кінця року?

Яніна Пономарьова: Крім сільського господарства, ми дуже активно також розвиваємо автомобільний лізинг. Будуть автомобільні продажі і сільгосптехніка.

Latifundist.com: Опишіть портфель сільгосптехніки. Яка техніка користувалася найбільшим попитом?

Яніна Пономарьова: Сільгосптехніка була профінансована в рівних частках: комбайни, трактори, навісна техніка. Практично не фінансувався новий вантажний автотранспорт, оскільки було багато вилучених транспортних засобів компанії «Мрія». Потрібно розпродати стік. Ми добре закінчуємо продаж техніки агрохолдингу «Мрія», практично ¾ вже продано. Частина пішла в лізинг, частина – продаж. Наші нові покупці про техніку відгукуються добре.

Latifundist.com: Якщо порівнювати 2015 року з нинішнім, які тенденції можна спостерігати на ринку?

Яніна Пономарьова: Для нас рік відрізняється кардинально. Минулий був складним, оскільки майже півроку ми не фінансували. В цьому році більше половини продажів обсягу це партнерські програми.

Latifundist.com: Які компанії активніше брали техніку в лізинг?

Яніна Пономарьова: Середній розмір угоди це сума фінансування 250-300 тис доларів США. Уже котрий рік ми зберігаємо тенденцію диверсифікації портфеля – краще більше клієнтів, але сума угоди є меншою за.

Latifundist.com: Який відсоток повернутої техніки?

Яніна Пономарьова: За останні півтора року жодного дефолтного клієнта не було.

Latifundist.com: Що змінилося в сфері лізингу техніки за цей час?

Яніна Пономарьова: Креативно підходимо до створення нових лізингових програм. Намагаємося поліпшити політику фінансування, покращуємо умови: знижуємо аванс, збільшується термін, поліпшується сезонність.

Latifundist.com: Чи існує певна сезонна активність в оформленні лізингових контрактів?

Яніна Пономарьова: Завжди бувають такі моменти, коли потрібно оформити терміново договір і купити техніку. Але в основному ми орієнтуємо наших клієнтів на необхідність звертатися заздалегідь. Практично завжди заявки в четвертому кварталі це поставки техніки в першому кварталі наступного року. При цьому рішення про фінансування приймається за 10-14 днів, решта це постачання техніки від виробника.

03.11.2016