ФІНАНСУЄМО МАЙБУТНЄ

Графік роботи пн-пт з 09:00 до 18:00

Графік роботи пн-пт з 09:00 до 18:00

Лізинг в агросекторі: вигідні умови для фермерів

Агро лізинг – це гарна можливість придбання сільськогосподарського обладнання та техніки без суттєвих одноразових фінансових інвестицій. Не дивно, що лізингові послуги мають чималий попит. Вони бувають декількох видів, у кожного з яких є певні особливості. Тому в цьому питанні варто розібратися більш детально.

Що таке агро лізинг?

Лізингом називають цілий комплекс послуг. Компанія, що здійснює таку інвестиційну діяльність, купує потрібну техніку та обладнання, після чого передає це майно клієнту в оренду. Під час оформлення договору водночас визначається строк та умови оренди, сума та період внесення платежів.

У такий спосіб фермери отримують потрібне обладнання, не вилучаючи з обігу великих коштів. Наприклад, якщо ви берете трактор в лізинг, компанія OTP Leasing бере на себе зобов’язання щодо його придбання та оформлення, страхування та сервісного обслуговування, супроводу. Аграрій водночас може відразу почати використовувати цей транспорт і вносити платежі в обумовлені терміни.

Отже, ми розібралися, що означає лізинг в аграрному секторі. До завершення строку оренди техніка залишається у власності лізингодавця. Саме він несе відповідальність за її справний стан. Це є додатковою перевагою для фермера. Техніка переходить у вашу власність тільки після завершення терміну угоди та виконання всіх фінансових зобов’язань.

Агро лізинг: основні види

Є декілька видів лізингу, який доступний для агробізнесу. З-поміж них варто виділити такі:

  1. Фінансовий. Цей вид є найпоширенішим. Строк дії угоди зазвичай складає від 3 до 5 років. Протягом цього періоду лізингоодержувач виплачує повну вартість техніки з урахуванням відсотків. Після цього він стає повноправним власником транспортного засобу.
  2. Зворотний. У цьому випадку лізингодавець викупає в аграрія ту техніку, яка в нього вже є у власності, а після того передає її клієнту назад в оренду. Таким чином, фермери можуть вивільнити кошти для подальшого розвитку бізнесу, не втрачаючи можливості користуватися обладнанням.

Варто зазначити, що лізинг для фермерів відрізняється за типом платежів. Вони можуть бути фіксованими та плавучими. Орендна угода водночас може бути із залишковою, частковою чи повною вартістю. Це також варто враховувати при складанні договору. У будь-якому випадку лізинг стане вдалим рішенням для старту та розвитку аграрного бізнесу.