На що звернути увагу аграрію перед сезоном жнив: техніка, фінансування, оптимізація витрат
Перед жнивами аграріям важливо впевнитись в достатній підготовленості до сезону. Вона включає різні процедури: перевірку справності техніки, оптимізацію логістики, аналіз витрат. Після огляду механізмів приймають рішення про оновлення спецтехніки. Від цього залежить рентабельність бізнесу.
Перевірка та оновлення техніки
Зайнятись діагностикою спецтехніки потрібно за кілька місяців до старту сезону жнив. Це допоможе почати збирання врожаю в строк та забезпечити його максимальну ефективність. Оптимізувати витрати на жнива дозволять наступні дії:
- перевірка працездатності всіх механізмів комбайнів, тракторів, жаток та іншого обладнання;
- ремонт сумісними запчастинами, якщо є така можливість;
- проведення сервісного обслуговування згідно з планом.
Перевірку обладнання проводять незалежно від його стану. Навіть якщо техніка ефективно працює без видимих дефектів, краще провести діагностику для виявлення прихованих несправностей.
Фінансування оновлення спецтехніки
Якщо діагностика підтвердила, що техніка не підлягає ремонту, тоді слід відшукати засоби для придбання нових моделей. Покупка за повною вартістю може стати суттєвим викликом для молодих компаній, тому справжнім порятунком стає агролізинг для фермерів.
Взяти комбайн, трактор в лізинг можна за вигідними умовами. Компанія сплачує лише 20% вартості спецтехніки як перший внесок, що оптимізує витрати та знижує бюджетне навантаження. Можна встановити гнучкі умови регулярних платежів с місячною або сезонною виплатою.
Оптимізація витрат та логістики
Крім оновлення спецтехніки аграріям слід подбати про організацію логістики. Вона передбачає підготовку складів, елеваторів та зерноочисних комплексів. Дороги до них мають бути безпечними та розчищеними від сміття, щоб навантажений транспорт міг без пригод дістатись з поля до місця зберігання зерна.
Для оптимізації витрат під склади можна переобладнати закинуті ферми, колгоспи або млини. Вони повинні забезпечувати оптимальні умови для надійного зберігання зерна – температура, вологість повітря, розділення культур тощо.
Підсумок
Затримка зі збиранням зернових культур навіть на п’ять днів може призвести до втрати 5-10% врожаю. Це суттєва проблема, якої не можна допускати. Джерелами фінансування аграріїв можуть виступати як державні програми, так і приватні ініціативи. Зокрема програма «Доступний фінансовий лізинг 5-7-9%», яка сприяє модернізації комерційної техніки.
Відповідь на питання як аграрію знайти кошти на техніку лежить в площині бажання та можливостей. Фінансові лізингові послуги відкривають шлях до оптимізованого отримання техніки на гнучких умовах. Критичне значення справних комбайнів та тракторів для продуктивних жнив спонукає відмовитись від економії. Доцільніше взяти в лізинг хороший трактор з можливістю подальшого викупу, ніж купити модель сумнівної якості, яка буде часто ламатись і швидко вийде з експлуатації.