ФІНАНСУЄМО МАЙБУТНЄ

Графік роботи пн-пт з 09:00 до 18:00

Графік роботи пн-пт з 09:00 до 18:00

5 речей, які потрібно знати про лізинг через програму 5-7-9% у 2025 році

Представники українського малого та середнього бізнесу можуть скористатись державною програмою «Доступний фінансовий лізинг 5-7-9%» у 2025 році. Вона дає змогу аграріям, виробникам техніки, іншим підприємцям модернізувати робоче обладнання з меншими витратами. Лізинг для бізнесу у 2025 році дозволяє отримати компенсацію базової нагороди до 11% (залежно від річного доходу та кількості створених робочих місць).

Лізинг чи кредит: що краще у 2025 році

Фінансовий лізинг не варто плутати з кредитуванням. Видача кредиту передбачає отримання коштів, які підприємство витрачає на самостійну закупівлю обладнання та техніки. Як працює лізинг у програмі 5-7-9: це фінансування на строк до п’яти років для придбання техніки. Лізингодавець займається її обслуговуванням, що знижує витрати отримувача.

Програма лізинг для бізнесу у 2025 році відрізняється від кредитування гнучкістю. Підприємство може домовитись про індивідуальні умови внесення місячних або сезонних платежів, що зменшує бюджетне навантаження. Отримувач сам вирішує, чи викуповувати техніку, чи повернути її назад.

Зміни у програмі 2025 року

Цього року особливості державної програми 5-7-9 змінились в кращу сторону. Український бізнес отримав нові можливості пільгового фінансування:

  • залучення 18 млрд гривень за 2025 рік для компенсації базової винагороди;
  • лише 1% річних в перші два роки для бізнесів у зоні високого воєнного ризику (надалі 5%).

Постійно збільшується кількість організацій, де можна отримати лізингові послуги за державною програмою. До них відноситься і OTP Leasing – компанія співпрацює з багатьма виробниками сільськогосподарського обладнання та іншого.

Лізинг 5-7-9% для різних потреб

Лізинг 5-7-9% включає широкий спектр того, що можна взяти в лізинг через програму. До переліку входять трактори, комбайни, плуги, культиватори, залізничні вагони та навіть нежитлова нерухомість. Це дозволяє не тільки модернізувати спецтехніку, але й створювати нові виробничі лінії.

Хто може брати участь

Державна програма лізингу доступна для мікро, малого і середнього бізнесу з річним доходом до 50 млн гривень. Вона діє для підприємств, зареєстрованих в Україні, серед їх засновників – українські громадяни.

Компенсацію за лізинговими договорами не зможуть отримати підприємства з окупованих територій та зони активних бойових дій. Програма недоступна кредитним організаціям, ломбардам, виробникам зброї, алкоголю та тютюнових виробів, банкрутам.

Нюанси лізингу для бізнесу у 2025 році

Підприємство має зібрати широкий перелік документів для участі у програмі. Серед них довідка з ЄДРПОУ, фінансова звітність за рік, відомості про кількість штатних працівників тощо. Враховуючи українську бюрократичну тяганину, доведеться тривалий час побігати по кабінетах.

Однак переваги, які дає лізинг для бізнесу у 2025 році за державною програмою 5-7-9%, переважають недоліки. Отримання пільг на модернізацію техніки та обладнання стає справжньою рятівною соломинкою для українського бізнесу, який продовжує працювати в умовах воєнного стану. Якщо вивчити нюанси програми, можна максимально використати її можливості.