ФІНАНСУЄМО МАЙБУТНЄ

Графік роботи пн-пт з 09:00 до 18:00

Графік роботи пн-пт з 09:00 до 18:00

Що буде, якщо не сплачувати лізингові платежі? Ризики та шляхи вирішення

Лізинг є зручним фінансовим інструментом, який дозволяє компаніям отримувати необхідну спецтехніку та авто зі зниженим бюджетним навантаженням. Однак процедура потребує дисципліни, регулярного внесення виплат. Накладаються санкції за прострочення лізингових платежів, що може призвести до втрати об’єкта лізингу та інших неприємностей.

Що буде, якщо не платити лізинг

Якщо відбувається несплата лізингових платежів за умовами договору, лізингодавець має право на наступні дії:

  • стягнення штрафу або пені за невиконання зобов’язань;
  • повернення об’єкта лізингу;
  • розірвання договору, попередньо сплачені внески не повертаються;
  • вирішення спірних моментів у судовому порядку.

За українським законодавством прострочення лізингових платежів — затримка внеску за договором понад 60 календарних днів.

Об’єктивні причини для затримки виплат

Враховуючи складне економічне становище України, далеко не кожна компанія може стабільно сплачувати внески за лізингові послуги. Лізингодавець може увійти в ситуацію отримувача та не накладати штрафи за лізинг.

Якщо лізингоодержувач має сезонні просідання у доходах (агросектор), затримку з оплатами від клієнтів або інші проблеми, йому слід йти та домовлятися з лізингодавцем. Серед можливих варіантів — реструктуризація лізингу за заявою або зменшення розмірів щомісячних платежів.

Як правильно діяти при фінансових труднощах

За умови прострочення лізингових платежів отримувачу не потрібно йти на конфлікт з лізингодавцем. Варто звернутися до нього та адекватно пояснити ситуацію, назвати об’єктивні причини, які наразі не дозволяють внести потрібну суму коштів за договором.

У більшості випадків лізингодавець з розумінням ставиться до ситуації. Він зацікавлений у тому, щоб домовитись, ніж просто відібрати об’єкт лізингу, адже саме це є джерелом його заробітку. Для аграрних підприємств популярним варіантом, як вирішити питання з лізингом, є перехід з місячних на сезонні платежі. Компанія отримує основний дохід після збору та реалізації врожаю і тоді зможе зробити лізингові внески.

Чого не варто робити, щоб не отримати штрафи за лізинг

У лізингоотримувача не буде шансів домовитись з лізинговою компанією, якщо він буде діяти наступним чином:

  • уникати спілкування з лізингодавцем;
  • намагатися переховувати об’єкт лізингу або перепродати його;
  • приховувати реальні причини, чому не має можливості робити внески;
  • ігнорувати юридичні попередження.

Незалежно від того, мова йде про лізинг авто (Київ) чи про отримання спецтехніки, існують ризики лізингу, особливо в період воєнного стану в Україні. Головною умовою розв’язання спірних питань є тісний та відвертий діалог між лізингодавцем та отримувачем.

Підприємство має чітко проінформувати лізингову компанію про причини затримки виплат. Це стане важливим кроком до порозуміння та збереження репутації. Лізинг відрізняється гнучкістю у подоланні труднощів, адже завжди є змога переглянути терміни внесення платежів та їхні розміри, керуючись фінансовим положенням лізингоотримувача.